Archive

6. Nie logowałem/-em się do programu od kilku miesięcy, czy dane w nim zawarte są aktualne ?

Tak. Program pracuje niezależnie od logowań użytkowników. Ma stałe połączenie z systemem Fedinfo i aktualizuje się na bieżąco. Logując się po programu po kilku miesiącach masz pewność, że dane w nim zawarte są aktualne.

5. Sam jestem inseminatorem w swoim stadzie. Czy wpisując inseminacje do SOL spełniam ustawowy obowiązek rejestracji inseminacji ?

Jeśli tylko moduł Inseminator jest w łączony w gospodarstwie to jak najbardziej. O tym jak go włączyć przeczytasz tutaj: https://www.stadoonline.pl/index.php/modul-inseminator/

4. Czy dane o inseminacjach również pojawią się w SOL ? Jak długo muszę na nie czekać ?

Jak tylko dane o wykonanych inseminacjach pojawią się w systemie Fedinfo będziesz je widzieć w programie SOL. Pamiętaj jednak, że ustawowo zarówno inseminatorzy, jak i firmy sprzedające nasienie (którym to inseminatorzy zlecają) mają na to 180 dni.

3. Ile muszę czekać aktualizację na danych w programie po próbnym doju ?

Jak tylko dane dotrą do systemu Fedinfo będą one przekazane do SOL.

2. Jakie dane są aktualizowane w moim gospodarstwie SOL ?

Po każdym próbnym doju do programu są przekazywane jego wyniki, a także wszystkie zdarzenia zapisane na Wykazie Zdarzeń: wycielenia, zasuszenie, pokrycia naturalne, ubycie i przybycia (te wszystkie, które są wpisywane na WZ).

1. W jaki sposób przesyłane są dane o zwierzętach do mojego gospodarstwa SOL?

Twoje gospodarstwo jest na stałe połączone z systemem Fedinfo. Po zakończonym próbnym doju w Twoim gospodarstwie zootechnik przesyła dane z WZ do systemu Fedinfo. Jednocześnie są one przesyłane do Twojego gospodarstwa SOL.