Przejdź z HOLa do SOLa - Program do zarządzania stadem bydła – Stado Online

Przejdź z HOLa do SOLa

Od początku lipca, w związku z przebudową systemu informatycznego PFHBiPM, program Hodowca Online (HOL) przestanie działać. Nie należy się jednak martwić, ponieważ już od paru lat oferujemy naszym klientom aplikację Stado Online, która ma zdecydowanie więcej funkcji i również zawiera komplet informacji o zwierzętach.

W Hodowcy Online można było wyłącznie przeglądać informacje, w Stado Online jest możliwość zapisywania zdarzeń, takich jak pokrycia, wycielenia, zasuszenia, przemieszczenia i wiele innych! Podobnie jak w HOLu, w SOLu znajdują się karty zwierząt, w których przechowywane są wszystkie informacje. W związku ze zmianami w systemie informatycznym pewne dane mogą pojawić się tam z małym opóźnieniem.

W SOLu można skorzystać z wielu przydatnych funkcji, które były dostępne w HOL:

Karta zwierzęcia – w SOLu istnieje bardzo podobna, zawierająca komplet danych, a przy okazji daje możliwość zapisywania dodatkowych informacji o zwierzęciu, np. dat pokryć, wycieleń, wyników badań na cielność. W tej karcie można przeglądać wyniki dojów, wydajności, wycielenia, pokrycia, wartości hodowlane, rodowód i wiele innych.

Próbne udoje – w SOLu jest lista wyników z ostatniego próbnego doju, którą można dowolnie szeregować, pobrać w formacie pdf, xls lub csv.

Wydajności – w SOLu dostępne jest zestawienie z wydajności w laktacjach trwających, 305 dniowych, pełnych i życiowych, podzielone wg lat. Pod tabelą znajduje się lista krów, więc można przeglądać wyniki również indywidualnie.

Pokrycia – dla każdej samicy można przeglądać zarejestrowane pokrycia, jak również można je rejestrować – jeżeli wykonuje się zabiegi inseminacji samodzielnie, to można włączyć moduł Inseminator, za pomocą którego można przekazać dane o pokryciach do naszego systemu. Jeżeli korzystamy z usług inseminatora zewnętrznego, to w SOLu można zapisywać zabiegi, które on wykonał, a potem sprawdzić, czy zostały one zarejestrowane przez inseminatora. Służy do tego wykaz „Pokrycia niepotwierdzone”.

Wartości hodowlane – w karcie zwierzęcia znajdują się wartości hodowlane każdego zwierzęcia w stadzie, ponadto użytkownik ma do dyspozycji rozbudowane analizy hodowlane, gdzie może m.in. porównać swoje stado do populacji. Analizy hodowlane w SOLu powstały na bazie tych z HOLa.

Raport żywieniowy – w SOLu można również przeglądać raport RW-11, w interaktywnej formie, wzbogaconej o wiele użytecznych informacji na temat wydajności stada.

Oraz wiele innych! Sprawdź możliwości SOLa, wystarczy zarejestrować się tutaj:

https://www.stadoonline.pl/index.php/rejestracja/

 

Jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek pytania związane z poruszaniem się po programie – skontaktuj się z SOL Asystentem telefonicznie, mailowo lub na czacie.

Tel. 22 290 00 92

Czat i adresy mailowe na stronie: www.stadoonline.pl