1. Rejestracja do programu SOL – chcę zostać Użytkownikiem SOLa

Na stronie stadoonline.pl na górze strony znajduje się zielony przycisk z napisem „Zarejestruj się”. Kliknij go.

Pojawi się formularz rejestracyjny, który trzeba wypełnić krok po kroku.

Po pomyślnym przesłaniu zgłoszenia, nasz SOL Asystent skontaktuje się z Tobą w celu weryfikacji danych, a następnie założy Twoje gospodarstwo SOL. Otrzymasz na maila kilka wiadomości od SOL Asystentów wraz ze wskazówkami dotyczącymi programu oraz hasło do SOLa. Login podany i wymyślony przez Ciebie również będzie podany w jednym z maili – dzięki czemu, w razie zapomnienia – łatwo będzie go znaleźć w przyszłości.

Zobacz jak to wygląda w praktyce klikając tutaj.

2. Rozpoczynam pracę w programie – od czego zacząć?

Po założeniu gospodarstwa, znajdą się w nim krowy obecne na ostatnim próbnym doju. Ich karty zawierające wyniki oceny wartości użytkowej i hodowlanej, pokrycia oraz wycielenia są już w programie – zostały wgrane do SOLa automatycznie.

Dobrze jest zacząć od:

przyjęcia młodzieży – jałówek i buhajków – kafelek na pulpicie przysłano Ci zwierzęta,

– zarejestrowania wyników badań na cielność – system SYMLEK nie ma informacji o cielności, dlatego należy to wpisać ręcznie,

– przejrzenia stada i ewentualnego ubycia zwierząt bądź zarejestrowania brakujących sztuk.

3. Chcę zmienić hasło do programu na własne

Losowe wygenerowane hasło do programu nie jest zbyt łatwe do zapamiętania, jednakże na pewno skuteczne jeśli chodzi o bezpieczeństwo konta. W celu zmiany hasła, należy wybrać zakładkę Gospodarstwo w menu z lewej strony a następnie Użytkownicy i pracownicy. Na liście z lewej strony znajdują się niebieskie kwadraciki z trzema kropkami. Należy odnaleźć na niej swoje nazwisko i kliknąć w niebieski kwadracik – po rozwinięciu niebieskiej listy, pierwsza z opcji to zmiana hasła.

4. Nie pamiętam hasła

W tej sytuacji przygotowana jest opcja resetowania hasła. Znajduje się ona w okienku logowania, w prawym dolnym rogu. Należy kliknąć w Zresetuj hasło. Pojawi się okienko do wpisania adresu email, na który ma zostać przesłane nowe hasło.

UWAGA: resetując hasło otrzymasz dwa maile – pierwszy będzie z linkiem do logowania, a dopiero drugi z nowym hasłem. Ważne jest aby wykorzystać link zawarty w pierwszym mailu i logować się za pomocą nowego hasła z tego linku.

5. Deklaracje SOLa

Są ich dwie. Deklaracja użytkownika programu – stanowi aneks do umowy ocenowej, ze względu na fakt, że program jest wliczony w cenę usługi. Należy ją dostarczyć w ciągu 60 dni od uruchomienia gospodarstwa SOL. Z kolei deklaracja korzystania z modułu Inseminator umożliwia uzyskanie loginów i kodu, który uruchomia moduł INSEMINATOR w gospodarstwie SOL. Obydwie deklaracje można oddać zootechnikowi na próbnym doju lub przekazać osobiście/pocztą do najbliższego oddziału PFHBiPM.

 

6. Koszt programu SOL

Dla użytkowników którzy mają swoje stada pod oceną użytkowości PFHBiPM, program SOL jest darmowy i jest udostępniany w ramach usług. Dla użytkowników nie będących pod oceną, koszt użytkowania programu wynosi niecałe 46 zł miesięcznie a 550 zł w skali roku.