Federacja na Kongresie VETFORUM 7.04.2019 - Program do zarządzania stadem bydła – Stado Online

Federacja na Kongresie VETFORUM 7.04.2019

Co roku specjaliści Federacji analizują dane z 20.000 gospodarstw mlecznych. W najbliższą niedzielę będziemy mieli okazję podzielić się niektórymi spostrzeżeniami, ponieważ zostaliśmy zaproszeni do udziału w Sesji Bujatrycznej na kongresie weterynaryjnym VETFORUM w Łodzi.
Jest to już 9 edycja Kongresu Praktyki Weterynaryjnej, w programie którego, oprócz Wykładów i Szkoleń, przewidziane jest ponad 150 godzin praktycznych warsztatów. Szerokie spektrum przekazywanej przez ponad 50 wykładowców wiedzy – od warsztatów mikroskopowych po techniki informatyczne, od chorób kotów , ptaków i zwierząt egzotycznych po schorzenia dużych zwierząt gospodarskich, przyciągnęło w tym roku ponad 2000 słuchaczy – głównie lekarzy weterynarii i studentów,
Niedzielną Sesję Bujatryczną otworzy wykład Kierownika Wydziału Oceny Danuty Radzio „Dlaczego warto znać Raporty Wynikowe i jak należy je interpretować?” oraz „PAG – badanie cielności na podstawie próbek mleka – fakty i perspektywy”, a zamkną interaktywne warsztaty z posługiwania się SOL, prowadzone przez Kierownika Wydziału Badań i Rozwoju Krzysztof Słoniewskiego i Joannę Kwaśniewską.
Chcemy zainteresować lekarzy weterynarii osiągnięciami Federacji w zakresie Oceny Wartości Użytkowej Bydła oraz nowych technologii wdrażanych w terenie, jak również oferowanym w programie SOL modułem ZDROWIE, który umożliwia rejestrowanie objawów chorobowych, postawionych diagnoz oraz wykonanych zabiegów leczniczych i profilaktycznych. Ponieważ Program jest wielodostępowy, co oznacza że z danymi tych samych zwierząt może pracować równocześnie wiele osób, stwarza znakomitą płaszczyznę do współpracy między hodowcą i wspierającymi go specjalistami, w tym szczególnie z lekarzem weterynarii.