Chat with us, powered by LiveChat

Forum SOL - pytania, uwagi, propozycje, …

Grupowa rejestracja kryć  

 

Diamentowa Testerka
(@diamentowa-testerka)
Nowy użytkownik
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 1
26/03/2018 12:38 pm  

Witam. Podczas wpisywania grupowego badania na ciążę, po zaznaczeniu kilku sztuk pojawia mi się do każdej sztuki strona z cielna/niecielna/wątpliwa.Czemu podczas wpisywania zbiorowego krycia nie mam możliwości wybory byka? Skoro da się w jednym to czemu nie i w tym?  Pozdrawiam

This topic was modified 9 miesięcy temu by Krzysztof Słoniewski, SOL admin

Cytat
Krzysztof Słoniewski, SOL admin
(@krzysztof-sloniewski-sol-admin)
Użytkownik Moderator
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 40
02/04/2018 8:27 pm  

Przepraszam Diamentową Testerkę za zwłokę w odpowiedzi ???? 

Kiedy wpisujemy grupowo wyniki badania na ciązę, to dane wpisane dla pierwszej samicy są (po kliknięciu Zapisz) przenoszone do formatki z nazwą i numerem drugiej samicy, itd. Jednym słowem, jeśli wszystkim samicom chcemy wpisać dokładnie to samo, to wystarczy wpisać dane tej pierwszej, a potem tylko klikać "Zapisz" aż nam się nie skończy lista zaznaczonych samic. Dla każdej samicy możemy jednak skorygować dane "przeniesione" z samicy poprzedniej. Np. wskazując, że jest ona cielna nie z ostatniego krycia, tylko z przedostatniego. Taki schemat postępowania (grupowe wpisywanie z indywidualnym potwierdzeniem) jest w SOLu stosowany w większości przypadków grupowego wprowadzania danych.

Podczas zbiorowej  rejestracji krycia/inseminacji można wskazać buhaja, tak samo, jak można to zrobić rejestrując krycie indywidualnie. Nie bardzo zatem rozumiem pytanie. Proszę o bliższe dane (np. treść komunikatu, wyświetlanego przez program) lub o kontakt telefoniczny.


OdpowiadaćCytat
Dorota Stozek SOL Asystent
(@dorota-stozek-sol-asystent)
Użytkownik
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 15
04/04/2018 2:02 pm  

Witam, jak rozumiem, chodzi o to, że po wykonaniu zapisz program automatycznie zapisuje dane wszystkim zaznaczonym sztukom do krycia grupowego z pierwszej formatki. Ponieważ nie pokazują się odrębne formatki dla poszczególnych sztuk niemożliwa jest jakakolwiek zmiana wcześniej wprowadzonych danych (numer buhaja). Wygląda na to, że program zakłada, iż wprowadzanie pokryć grupowych dotyczy konkretnego buhaja.


OdpowiadaćCytat
Krzysztof Słoniewski, SOL admin
(@krzysztof-sloniewski-sol-admin)
Użytkownik Moderator
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 40
06/04/2018 3:35 pm  

Jest właśnie tak, jak Pani przypuszcza.


OdpowiadaćCytat

Zostaw odpowiedź


 
Share:
  
Pracujący

Proszę 0b